LatviešuEnglish

Ceturdiena, 24.Jūlijs, 2014, Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
A A A
Meklēt Valmiera.lv:

Kultūra Valmierā

Versija drukāšanai
Valmierā tiek organizēti daudzveidīgi, regulāri kultūras un izklaides pasākumi, koncerti, kas pieejami dažāda vecuma valmieriešiem, bagātina klausītāju un skatītāju pieredzi, rada pozitīvu attieksmi pret sevi, sabiedrību un kultūras vērtībām. Valmieras pasākumus bieži apmeklē arī citu Vidzemes pilsētu iedzīvotāji, novērtējot to mākslinieciski augstvērtīgo līmeni.
 
Valmieras pilsētas kultūras attīstības pamatā ir attīstīta ekonomiskā vide, kā arī attīstīta kultūras iestāžu infrastruktūra.
 
 
Valmierā darbojas šādas kultūras iestādes:
 
Valmieras Drāmas teātris;
 
Valmieras Kultūras centrs ;
 
Valmieras integrētā bibliotēka;
 
Valmieras muzejs;
 
Mākslas galerija „Laipa”.
 
Kultūrizglītības iestādes: Valmieras Mākslas vidusskola un Valmieras Mūzikas skola.
 
 
 
Skaitliski plaša auditorija var pulcēties Valmieras Kultūras centrā (700 skatītāju vietas) Lielajā zālē, kā arī Valmieras Drāmas teātra Lielajā zālē (400 skatītāju vietas) un citviet. Akadēmiskās mūzikas koncertiem tiek izmantota Valmieras 5.vidusskolas zāle un Sv.Sīmaņa baznīca.
 
Valmieras sporta un arī kultūras dzīvē nozīmīgs ieguvums ir Vidzemes Olimpiskais centrs, kur iespējams rīkot liela mēroga pasākumus.
 
 
Valmieras atpazīstamākie pasākumi:
 
Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls, Starptautiskais jauno pianistu konkurss, R.Blaumaņa teātra mākslas festivāls, Starptautiskais jauniešu koru festivāls, Pilsētas svētki, Starptautiskais mākslas simpozijs, Ziedu svētki, Simjūda gadatirgus, akadēmiskās mūzikas koncertcikla ietvaros katru mēnesi vismaz divi profesionālās mūzikas koncerti, jauno talantu koncerti pilsdrupu estrādē, Dārza koncerti Mūzikas skolā, Jaunā gada sagaidīšana u.t.t.
 
Katru gadu tiek organizēts arī kāds lielāks Latvijas mēroga pasākums, piemēram, Starptautiskais gaisa balonu festivāls, Līgo ar lielajiem Jāņiem, Starptautiskais Baltijas baleta festivāls u.c.
 
 
Kopš 2006.gada Valmieras pašvaldība organizē kultūras un sporta projektu konkursu, kur iespējams saņemt pašvaldības finansiālo atbalstu dažādiem interesantiem projektiem, tajā skaitā arī dažādiem kultūras un sporta pasākumiem.
 
 
Tradicionālās kultūras un amatiermākslas process organizatoriski saistīts ar Valmieras Kultūras centru, kur darbojas 8 deju kolektīvi, 7 kori, 2 instrumentālie kolektīvi, lietišķās mākslas studija un tautas tēlotājas mākslas studija, apvienojot gandrīz tūkstoti dalībnieku, nodrošinot interesentus ar mēģinājumu telpām, profesionāliem kolektīvu vadītājiem u.c. .Valmierā darbojas arī Vidzemes pūtēju orķestris.
 
 
Kultūras procesa attīstības pamatuzdevumi:
 
-valmieriešu nodrošināšana ar mākslas un kultūras produktu klāstu atbilstoši pieprasījumam;
 
- tautas mākslas tradīciju nepārtrauktības nodrošināšana;
 
- kultūras infrastruktūras attīstīšana;
 
- jaunu iniciatīvu, oriģinālu projektu realizācija ;
 
- iedzīvotāju brīvā laika saturīga organizēšana;
 
- klausītāju un skatītāju pieredzes bagātināšana;
 
- radošu ideju apmaiņa;
 
- profesionālās izaugsmes stimulēšana;
 
- kultūras kontaktu attīstīšana pilsētas, valsts un starpvalstu līmenī.
 

© 2011 Valmieras pilsētas pašvaldība