LatviešuEnglish

Svētdiena, 31.Augusts, 2014, Aigars, Vilma
A A A
Meklēt Valmiera.lv:

Valmierā notiks grandiozs uguņošanas festivāls "Uguns paparde"

Versija drukāšanai

2012. gada 1. septembrī Valmierā, Pauku priedēs notiks viens no krāšņākajiem un grandiozākajiem šī gada pasākumiem – starptautiskais uguņošanas festivāls "Uguns paparde". Pasākums iecerēts kā muzikāls uguņošanas šovs, kuru veidos piecas pirotehnikas kompānijas no Francijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Šogad organizatori sola īpaši krāšņus svētkus. Iecerēti vairāk nekā 10 visaugstākās kvalitātes muzikāli uguņošanas priekšnesumi gaisā, uz zemes un ūdens vairāk nekā stundas garumā. Kopumā paraugdemonstrējumos tiks izlietota vairāk nekā viena tonna pirotehnikas. Uguņotāji savā starpā sacentīsies par godalgotām vietām un balvām, izpildot vienu obligāto programmu un otru – izvēles.

"Festivāla ideja ir sacensību veidā parādīt skatītājiem neaizmirstamu uguņošanas izrādi un radīt svētku sajūtu. Šāda līmeņa pasākums ar ārvalstu pirotehnikas speciālistiem Latvijā ir pirmo reizi. Mēs ceram, ka skatītāji varēs baudīt kaut ko līdz šim neredzētu. Uguns un mūzikas mijiedarbība sniegs spilgtu emocionālu pārdzīvojumu, vienlaikus parādot uguņošanas skaistumu un daudzveidību," stāsta pasākuma organizators, Petarde Ltd direktors Jānis Nutovcs.

Pasākuma laikā skatītājus izklaidēs Latvijā populāras grupas un mūziķi – Dzelzs vilks, Otra puse un Tumsa.

Biļetes uz šo krāšņo festivālu varēs iegādāties iepriekšpārdošana Petarde Ltd. pirotehnikas veikalā Rīgā, Ūnijas ielā 76 un Vienības gatvē 115, Valmieras Kultūras centrā Rīgas ielā 10, kā arī tuvējo novadu kultūras centru kasēs. Pirmās 2000 biļešu tiks pārdotas tikai par Ls 3,00, vēlāk būs dārgāk.

Uguņošanas svētkiem esot sena vēsture. Pirmie pirotehniskie eksperimenti un uguņošanas notikušas Ķīnā 12. gadsimtā, bet Eiropā – 14. gadsimtā. Ap 18. gadsimtu uguņošanas izrādēs tika izmantota mūzika. Modernās uguņošanas ar mūziku, izgudroja francūži Kannās 1960. gadā. Viņi bija pirmie, kuri pieskaņoja mūziku uguņošanai ar krizantēmu eksplozjām un romiešu svecēm.

Festivālu "Uguns paparde" atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un organizē Petarde Ltd – viena no lielākajām pirotehnikas kompānijām Latvijā ar vairāk nekā 15 gadus pieredzi uguņošanu organizēšanā. Iepriekš festivāli "Uguns paparde" ir notikuši Rēzeknē, Rīgā, Ikšķilē, Ogrē un Valmierā.

Informāciju sagatavoja:
Aiga Ozoliņa
pasākuma mediju koordinatore
Tālr.: 29248826
E-pasts: uguns.festivals@gmail.com
 


  • 1-0 no 0
© 2011 Valmieras pilsētas pašvaldība